1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Aytaşı: Efsaneler, Sembolizmi Ve Yararları

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 9 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör


  Binlerce yıldır aytaşı, ayın mistik gücüyle ilişkilendirilmiştir. Aytaşının kullanım alanları çok geniştir. Yolcular için koruyucu tılsım, kehanet için bir kanal, meditasyon nesnesi ve bilgeliğe bir kanal olarak kullanılmıştır.Ayın döngülerini insanların davranışlarını, duygularını ve ruhani gelişimini etkiler. Aytaşı bize hayatın ritmini öğretir. Sakinlik ve cesaret verir.

  Aytaşı, ikibin yıl önce Roma'da mücevher olarak kullanıyordu. Doğu ülkelerindeki geçmişi çok daha eskilere dayanır.Sevgililer için özel bir önemi olan aytaşı, Hindistan'da yüzyıllarca kutsal bir taş olarak kabul edilmiştir. Hindistan'da aytaşı geleneksel bir düğün hediyesidir. rdu. Aytaşı Hindistan'da kundalini enerjisini uyandırmak için de kullanılırdı. Pek çok Hink efsanesi aytaşının iyi şans getirdiğini de söyler.

  aytaşı.JPG

  Aytaşı ile ilgili Avrupa'da da benzer inanışlar vardır. Avrupa'da aytaşı'nın uzaklaşmış sevgilileri biraya getireceğine inanılıyordu. Sadakat ve doğurganlık için aytaşı mücevherler takılırdı.

  Aytaşı gece sağladığı koruma sebebiyle eski çağlarda gezginler tarafından tılsım olarak kullanılırdı.Umudu canlı tutuğuna da inanılıyordu. Bu yüzden de insanlar güçlü durmaya ihtiyacları olduğunda aytaşını üzerlerinde taşıyorlardı.

  Hindu Keşişlere göre aytaşı materyalizmle savaşır ve insanların inancını güçlendirirdi. Sadece Hintliler değil pek çok kültürde inzivaya çekilen mistikler aytaşına özel bir yakınlık duymuşlardır. Aytaşı mistiklerin zihni açar, sezgileri güçlendirir ve içgörü yeteneği kazanmalarını sağlardı.

  Ay Taşı Ve Çakralar

  Geleneksel çakra sisteminde aytaşı taç çakra ile ilişkilendirilmiştir. Taç çakrası astral bedenin manevi merkezi olarak kabul edilir. Taç Çakra, başın üstünde bulunur ve vücudumuzun ötesindeki evrene açılan kapıdır. İnançlarımızın ve maneviyatımızın kaynağı bu çakradır. Bizleri varoluşun daha üst düzeylerine bağlar.

  Aytaşı sadece taç çakrayı değil tüm çakraları temizler.Ayrıca şifacılar için sorunlu alanların tespiti için kullandığı yararlı bir araçtır.

  Ay Taşı ve Şifa Çalışmaları

  Aytaşı yin enerjisi barındırdığından kadın sağlığı ile ilgili hemen hemen her konuda kullanılır Üreme sistemi, doğum,gebelik öncesi, gebelik, doğum, emzirme ve menopoz bunlardan bazılarıdır.Aytaşı'nın mide, karaciğer, pankreas ve hipofiz bezi üzerinde iyileştirici etkisi de vardır. Ametistle birlikte kullanıldığında uykusuzluğa da iyi gelir.

  Yükleme ve Temizlik

  Kullandığınız Aytaşını her ay hematit taşları arasında bırakarak topraklanmalısınız.Bu işlemden sonra yeniay veya dolunayda yükleme yapılır.

   
Etiketler: