1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Asya Kıtasındaki Vampir Efsaneleri

'Paranormal Varlıklar' forumunda Rune Mistress tarafından 10 Ekim 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Vampirler Asya efsanelerinde çok büyük yer tutar. Vampir benzeri varlıklar ile ilgili anakarada pek çok hikaye olduğu gibi güneydoğu adaları ve Hindistan'da da pek çok öykü mevcuttur. Şimdi Asya'nın en ünlü vampir efsanelerine göz atalım.

  Hanh Saburo


  Hint efsanelerinde geçen Hanh Saburo, ormanın derinliklerinde yaşar. Köpekleri ve kurtları kontrol etme yetisine sahiptir. Hanh Saburo ormana yolu düşen gezginleri tuzağına düşürür.Görünmez olabilir, bazen de bir ışık topu şeklinde gözükür. Hanh Saburo'nun yaklaştığını anlamak için en iyi yol kötü kokusudur.

  Bas

  Malezya'da yaşayan Chewong halkının Bas adı verdiği pek çok ruh vardır. Bas'lar çok çeşitlidir. Bunlardan bazıları çeşitli sebeplerle insanlara saldırırlar.En bilinen Bas çeşidi ate ruwai'dir.Bu sözcük ruh, can, hayat anlamlarına gelir.Bazı öykülerde ate ruwai'ler kötü insanları tuzağa düşürür ve onların ruhlarını yer. Bas'lar insanlara rüyalarında da saldırabilirler.

  Vampir ruhlar çoğunlukla insanların yerleşim yerlerinden uzak durur. Özellikle ateş görünce kaçarlar.Çoğu Bas ender durumlar hariç insanlara saldırmaz.

  Penanggalan

  Malezya efsanelerinde Penanggalan, güzel ve genç kadın görünümündeki kötü bir ruhtur. Çoğunlukla doğaüstü güçler kazanmak için şeytanla anlaşma yapmış bir ebe kadın olduğundan bassedilir.

  Penanggalan, uzun bir palmiye ağacının üzerinde oturur ve elinde ahşap bir fıçıda ağacın özsuyundan yapılmış sirkeyi tutar. Kara büyü ustasıdır ve bu yolla uçma yeteneği kazanmıştır. Evi olan ağaçtan uçarak ayrıldığında bebeklerin ve annelerinin kanını emer. Malezya'da doğum esnasında bebeği ve anneyi korumak için çeşitli evin etrafı dikenlerle kaplanır.

  Masan Ve Masani


  Hindistan'da vampirlerle ilgili pek çok efsane vardır. Bunlardan biri de Masan ve Masani efsanesidir. Masan bir hayaletten doğduğu söylenen bir erkek vampirdir. Masani ise bir mezarlık hayaleti olduğu söylenen bir kadın vampirdir.

  Masan daha çok küçük çocukların kanıyla beslenir. Bazı efsaneler onun gölgesine basan çocuğun lanetleneceğinden basseder. Masani geceleri avlanır. Cenaze ateşinden çıkar ve saldırır. Cenaze törenindeki herkesi hedef alabilir.

  İnsanların onlardan korunması çok zordur. Sadece Sanskritçe bazı duaların etkili olabileceği söylenir. Bu yüzden Hintliler mezarlıklardan uzak durur ve çocuklara uzun gölgeli garip adamlardan uzak durmalarını tembihlerler.


  Kappa


  Japon efsanelerinde Kappalar, vampir benzeri bir su yaratığıdır. Yeşilimsi-sarı derileri vardır, el ve ayak parmakları perdeli, uzun burunlu ve büyük gözlüdürler. Kafalarından aşağı su döküldüğünde Kappalar güçlerini kaybeder.

  Kappalar suyun kenarlarında yaşarlar. İnekleri ve atları kanlarının içmek için kaçırıp sürüklerler. Ayrıca insanlara karaciğerlerini sökmek için saldırırlar.
   
  Slipknot bunu beğendi.
Etiketler: