1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Astral Düzlemle Bağlantı Kurarak Gerçekliğe Etki Etme

'Maji' forumunda Rune Mistress tarafından 13 Aralık 2016 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Hem parapsikolojide hem de gizli ilimlerde astral düzlemle bağlantıya geçmek önemli bir rol oynar. Çünkü astral düzlem bizim yaşadığımız fiziksel dünya ile de ilişkilidir. Daha açık ifade etmemiz gerekirde astral düzlemde bir etki oluşturursak eninde sonunda fiziksel düzleme de etki edecektir. Örneğin astral düzlemde kendimiz için servet oluşturursak fiziksel dünyada da zengin oluruz. Ya da astral bedenimiz sağlıklı olursa fiziksel bedenimiz de sağlığa kavuşur.

  astral.jpg

  Astral düzlemde istenilen hedefi oluşturarak fiziksel dünyada da hayata geçirmek Grey Magic (Gri Maji, Gri Büyü)'in alanına girer. Grey Magic pek çok farklı çalışma alanını bünyesinde barındırır.Ama ana prensip astral düzleme etki ederek gerçekliğe etki etmektir. Grey Magic ile çalışanlar bazen Ritüel Magic(Törensel Büyü ya da Yüksek Maji)'in karmaşık sembollerinden de yararlanırlar. Çünkü hem semboller enerji yüklüdür hem de ruhani varlıklarla iletişim kurmak yüksek frekanslı enerjilere ulaşım sağlar. Ancak Grey Magic ve Ritüel Magic'in iki farklı sistem olduğunun altını çizelim. Grey Magic uygulamada ve işleyişte daha yalın bir sistemdir. Diğer büyü türlerinden bir farkı da geleneksel ritüel aletlerini çoğunlukla kullanmamasıdır.

  Birbirinden farklı pek çok maji türü astral düzlem aracılığla gerçekliğe etki etme yöntemini kullanır. Şimdi bizim bunu nasıl gerçekleştireceğimizi öğrenelim. Öncelikle bilinç ve bilinçaltı arasındaki bağlantıyı iyice anlamamız gerek. Bilinçaltı bilince çeşitli mesajlar gönderir. Biz bunu içe doğma olarak açıklarız. Bilinçaltının verdiği bilgileri sürekli bastırırsak baş dönmesi, çeşitli psikolojik ve fiziksel sorunlarla karşı karşıya kalırız. Bilinçaltının mesajları iletmek için kullandığı başka metodlarda vardır. Bunlardan en bilineni rüyalarımızdır. Bilinçaltı, astral düzlemle fiziksel dünya arasında bir kanal işlevi görür.

  Bizim yapmamız gereken bilinçli şekilde bilinçaltına mesaj göndererek astral düzleme ulaşmasını sağlamaktır.Bunun için çeşitli tekniklerle çalışılır. Beynimizin sağ lob-sol lob şeklinde ikiye ayrılması karmaşık bir gerçeğin basitleştirilmiş halidir. Evrensel bir kanun olan dualitenin yansımasıdır. Sol beyin aracılığıyla bilinçaltına mesaj göndermek için Pozitif Olumlama Metodu kullanılır. Sağ beyin aracılığıyla mesaj göndermek için de Yaratıcı İmgeleme Metodu kullanılır. İnsanlar eğilimlerine göre bir metodda diğerine göre daha başarılı olabilirler. Bazı insanlarında bşarıya ulaşmak için her iki yöntemi birden kullanması gerekir.

  Pozitif Olumlama ve Yaratıcı İmgeleme'nin işe yarabilmesi için bazı önemli faktörler de vardır. Örneğin enerji kanallarımızın açık olması astral düzlemle iletişim kurabilmek adına önemlidir. Enerji kanallarını açabilmenin pek çok yolu vardır. İnisinasyon, Self-İnitiation (kendi kendini inisiye etme), inziva,tören dansları, bazı yoga çeşitleri bunlardan bazılarıdır. Ama en çok kullanılan yöntem meditasyondur. Düzenli ve doğru meditasyon yapmak astral dünyadan mesaj alma ve verme yeteneğini önemli ölçüde geliştirir.
   
  Son düzenleme: 14 Aralık 2016
  Azazel bunu beğendi.
Etiketler: