1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Altıncı His Nedir? Nasıl Geliştirilir?

'Altıncı His' forumunda Rune Mistress tarafından 7 Mart 2018 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Altıncı his ve meleklerin, hayaletlerin vb. öte boyutlarınnı ve görünmeyen dünyayı algılama yeteneğidir. Ayrıca birçok olayın ardındaki nedeni ve etkileri anlama yeteneğimizin bir parçasıdır. Zekanın ve beş duyunun ötesinde bir algılama kabiliyetidir.Duyular Dışı Algılama (ESP),üçüncü göz, önsezi, sezgi yeteneği ile yakından ilişkilidir. Bu terimler zaman zaman birbiri yerine kullanılır.

  Neden Altıncı His Olarak Adlandırılır?

  Dünyayı beş fiziksel duyu, koku, tat, görme, dokunma ve ses, ile algılarız. Görünmeyen dünyaya ya da ruhani dünyaya gelince onu sezgisel olarak algılarız. Bu altıncı his olarak bilinir. Altıncı his geliştiğinde ya da aktif hale getirildiğinde, ruhani dünyayı ya da üst alemleri deneyimlememize yardımcı olur. Üst alemleri, farklı boyutları ve gerçeklikleri algılama yeteneği altıcı his olarak adlandırılır.

  Altıncı Hisle Nasıl Bilgi Alınır?

  Altıncı His arasılığıyla bilgi alma genellikle ruhlarla iletişim, düşünceler ve vizyonlar aracılığıyla gerçekleşir. Kişi çoğu zaman bunun nedenini anlayamaz. Deneyimli spiritüalistler astral boyuttan bilgi alır ve astral bölgelerdeki varlıklarla iletişim kurar. Alınan bilginin türü ve derecesi ya da seviyesi, onu alan kişinin ruhsal seviyesine bağlıdır.

  Altıncı His Nasıl Geliştirilir?

  Astral dünyayı algılayamasak da hayatımızı büyük ölçüde etkiler. Bu dünyaya uyum sağlamak için ruhsal bir algıya ihtiyacımız vardır. Bu nedenle altıncı duyumuzun uyanması gerekir. Altıncı hissimiz, manevi çalışmalarla büyür. Manevi çalışmalarla ruhsal seviyemizi arttırır, sezgilerimizi geliştirirsek ve astral dünyayı daha iyi algılayabilir ve deneyimleyebilirsiniz.

  Altıncı hissin gelişimi için en öncelikli şey sezgileri ve içsesleri baskılamaktan vazgeçmektir. Çoğu insan bilinçli ve bilinçsiz olarak bunu yapar. İç sessin haricinde çeşitli hisler şeklinde de ortaya çıkabilir. Her iki durumda da, mesaj almaya çalışırken, sakin bir zihin olamalı ve dinlenmelidir.

  Altıncı hisle bilgi alma yeteneğinizi gerçekten geliştirmek için yapabileceğiniz en iyi şey dinlemek pratik yapmaktır. İç sesinizin size ne söylediğini duymak, hissetmek ve görmek için içe dönüş yapıp keşfetmelisiniz. Sakince rastgele düşünceler ve fikirlerin akışının ardından sadece bilgiye ulaşmayı deneyin.

  Meditasyon en çok kullanılan manevi tekniklerden biridir. Odaklanmanıza ve konsantre olmaya yardımcı olur. Aynı zamanda, zihninizi sakinleştirir böylece iç sesinizi duyabilir ve dinleyebilirsiniz. Günde sadece 10 dakika olsa bile meditasyon yapmak önemlidir.

   
Etiketler: