1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Alfred Rosenberg

'Tarih & Arkeoloji' forumunda Rune Mistress tarafından 26 Kasım 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Alfrend Roseberg, 12 Ocak 1893'te Rus İmparatorluğu'nun Estonya Vilayetinde Reval Şehrinde ayakkabı tüccarı Waldemar Wilhelm Rosenberg ve eşi Elfriede'nin oğlu olarak doğdu. Öğrencilik yılları oldukça başarılı geçti.Revalte Petri-Realschule'den mezun oldu. Öğrenim hayatını Riga Politeknik Enstitüsü'nde sürdürdü ve mimarlık bölümünü bitirdi. Burada bir Alman öğrenci grubuna katıldı. Moskova Yüksek Teknik Okulunda mühendislik eğitimi gördü ve 1917'de doktorasını aldı.

  Rosenberg, 1915'te Estonyalı Hilda Leesmann ile evlendi. Ancak, 1923'te çift boşandı.1925 yılında Hedwig Kramer ile evlendi. Rosenberg'in bu evlilikten bir kızı ve bir oğlu oldu.

  rosenberg1.jpg


  1917 Rus Devrimi sırasında Rosenberg ailesi ile birlikte karşı devrimcileri destekledi. Ancak karşı devrimci grup kaybettikten sonra 1918'de Almanya'ya göç etmek zorunda kaldılar. Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra, Nazi Partisi olarak bilinen anti-Semitik ve anti-komünist Alman İşçiler Partisi, Münih'i ülkeye devrim yapmak için bir merkez olarak seçtiler. Alfred Rosenberg partinin ilk üyelerinden biriydi. Rosenberg aynı zamanda Alman ve Sovyetler Birliği hükümetlerini devirmeyi planlayan Thule Örgütü ve Aufbau Vereinigung'a da üye oldu.

  Alfred Rosenberg, 1923 yılında Nazi partisi'nin yayın organlarından "Völkischer Beobachter" ın ilk editörlerinden biri oldu. Felsefesini ve düşüncelerini gazetede yayımladı.Gazete Yahudi karşıtı makaleleri ile biliniyordu.

  1923'te, Hitler'in, Münih'teki iktidarı ele geçirme denemesi başarısı oldu. Hitler tutuklandı ve Rosenberg'i Hitler'in serbest bırakılıncaya kadar Nasyonel Sosyalist hareketin lideri olarak atadı. 1929'da Rosenberg, Almanya'da Nazi Partisi amaç ve hedeflerine dayalı olarak kültürel yaşamı düzenleme amaçlı Alman Kültürü için Militan Birliği'ni kurdu.1930'da Reichstag Vekili olarak atandı. Daha sonra ırk teorisi, “Alman Kültüründeki Yahudi etkisine saldırmak” gibi Nasyonal Sosyalist İdeolojideki temel konular üzerinde duran “Yirminci Yüzyılın Efsanesi” adlı kitabını yayınladı.Kasım 1932'de Roma'da yapılan Volta Konferansına katıldı. Ertesi yıl Hitler tarafından Nazi Partisi'nin dış siyaset bürosunun lideri olarak görevlendirildi.

  Alfred Rosenberg 1934 yılından itibaren Nazi Partisi'nin ruhani ve felsefi öğretmeni olarak öne çıkmaya başladı. Nazi Partisi'nin başlıca ırkçı teorisyeni olarak atandı. 1940'da parti üyeleri için bir tür akademi olan Hohe Schule'nin başkanlığına seçildi.

  Alman kuvvetleri SSCB'yi işgal ettiğinde Rosenberg, işgal altındaki Doğu Bölgesi Reich Bakanlığı'na getirildi. Savaş sırasında, işgal altındaki topraklardaki toplumlardaki anti-komünist görüşleri teşvik etmek için tasarlanmış bir politikayı savundu.

  Nazilerin savaşı kaybetmesinin ardından Rosenberg Müttefik birliklerin eline geçti. Nuremberg Mahkemelerinde yargılandı. Barışa ve insanlığa karşı işlenen suçlara karşı suçlu bulundu. 16 Ocak 1946'da idam edildi.
   
Etiketler: