1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Ajna Çakra'yı ( Üçüncü Göz ) Açmanın Yolları

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 7 Haziran 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Üçüncü Göz olarak bilinen Ajna Çakra, hayal gücü, duyu ötesi algı ve sezgisel yeteneklerle bağlantılıdır. Ajna Çakrası açık insanların maneviyatı güçlüdür ve dünyayı derin bir içgörü ile algılarlar. Geçmişe şimdiyeve geleceğe dair açık bir görüşe sahiptirler.

  Üçüncü göz üzerinde çalışan pek çok gelenek vardır. Pek çok ayrı yöntem ajna çakrayı aktive etmek için geliştirilmiştir. Şimdi bunlara bir göz atalım:


  1.Göz Yogası(Eye Yoga): Bu yoga metodu hem dinlenmenize yardımcı olur hem de üçüncü gözü iyileştirir.Tek yapmanız gereken avuç içlerini sürekli ve kuvvetli bir şekilde ovarak ısı yaratmakve ardından sıcak elleri yumuşak bir şekilde iki gözünüzün üzerine yerleştirmektir. Yine gözlerinizi yukarı, aşağı, sola ve sağa hareket ettiren göz yogası tekniğini de uygulayabilirsiniz.Bu şekilder gözlerinizi 360 derece saat yönünde ve saat yönünün tersinde çevirin.

  Ajna-chakra-yantra.jpg

  2.Gözünde Canlandırmaya Dayalı Meditasyon:Üçüncü gözü açmak için en sık kullanılan uygulama meditasyondur. Ajna Çakrayı açmak için yapılan meditasyonlar şu şekildedir.


  İki gözünüzü de kapatın ve üçüncü gözünüzü, iki kaşın hemen üstündeki alnındaki ortada büyük bir yuvarlak göz olarak hayal edin.Bu gözün git gide büyüdüğünü hayal edin.Bu üçüncü gözünüzün açılmasına büyük oranda yardım eder.


  Alnınızın ortasında iki kaşısınız ortasında indigo renkli bir ışık hayal edin. Bu ışık giderek büyüsün ve parlak hale gelsin.Bu ışık bilgeliğin ve sezginin bir yansıması olduğunu bilin.O ışıkla büydükçe yüzsek benliğinize ve içsel bilgeliğinize yaklaşıyorsunuz.


  3.Ajna Çakrayı Açmak İçin Doğal Yağları Kullanmak:Alnın üzerine uygulanana bazı yağlar ajna çakrayı temizlemeye ve dengelemeye yardımcı olur. Bu yağlardan yapılan iksirlerde sezgisel güçleri arttırmada kullanılır.Ardıç, Biberiye,Adaçayı, Sandal yağı bunlardan bazılarıdır.( Uçucu yağları taşıyı yağ eklemeden kullanmayın)


  4.Ajna Çakrayı açmak için Kullanılar Doğal Taşlar: Şifalı taşlarda yağlar gibi üçüncü gözü dengelemek, temizlemek ve güçlendirmek için kullanılırlar. Ametist, Moldavite, Mor Florit,obsidyen bunlardan bazılarıdır.
  (Kristallerin temizliği ve yüklenmesi doğru yapılmalı.)


  5.Ajna Çakrayı Güçlendirmek için Yoga Pozları: Ajna Çakrayı açmak ve dengelemek için faydalı pek çok yoga duruşu (Asana) vardır.


  Kahraman Pozu(Hero Pose) Bu oturarak yapılan asana ayak bileklerini ve dizleri gerginleştirir ve güçlendirir. Bu asana aynı zamanda meditasyon için de mükemmeldir.


  Ayakta Öne Yarım Bükülme(Standing Half Forward Bend ): Bu asana sırtınızı ve duruşunuzu iyileştirir.Aynı zamanda Ajna çakraya doğru enerji akışını teşvik eder.


  Baş Aşağı Köpek Pozu (Downward-Facing Dog):Ayakta öne eğilme zihni sakinleştiri, baldırları, kolları,omurgayı uzatır ve vücudun geri kalan kısmına enerji verir.


  Çocuk Pozu (Child’s Pose):Bu asana üçüncü gözü açar ve dengeler.Ayrıca insana içebakış yeteneği verir.


  Büyük Parmak Duruşu (Big Toe) :Bu pozisyon ajna çakrayı uyarıp dengeler. Ayrıca baldır ve kirişler için faydalıdır.
   
  vakog bunu beğendi.
 2. Önce çakra temizliği mi yapılmalı?
   
 3. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Bunları istediğin zaman yapabilirsin.Ön şart yok.
   
 4. Teşekkür ederim. Fakat şunu eklemek istiyorum, samimi olduğum bir yoga eğitmeni meditasyona daha kolay adapte olabilmek için önce yoga çalışarak vücudumuzu da buna hazırlamamız gerektiğini söylemişti. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?
   
 5. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  Doğru söylemiş, yoga hem zihni hem vücudu meditasyon için hazırlar.
   
 6. Bende okuduklarımın hepsi mevcut.Ama bir çaba sarf etmedim.Yalnız açık görüşten çok,şuan kafam karışık.
   
 7. Keşke yoga pozlarının resimleri de olsaymışşş.
   
  vakog bunu beğendi.
Etiketler: