1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

Ajna Çakra ( Üçüncü Göz Çakrası )

'Yeniçağ' forumunda Rune Mistress tarafından 23 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör


  Ajna çakra (ayrıca Üçüncü göz çakrası olarak bilinir) sezgi ve aşkın bilincin öncelik taşıdığı noktadır. Bu çakra merkezi açık olduğunda üst gerçekliği ve bilgeliği algılama yeteneğiniz olur. Üçüncü göz çakrası, titreşim akıntılarını ve durumsal güçlerin altında yatan alt tabakasını algılamanıza da yardımcı olur.

  Diğer beş çakranın aksine altıncı enerji merkezi olan Ajna çakra omuriliğe bağlı değildir. Ajna kaşların arasında bulunur ve iki ana taç yaprakları veya iki ana enerji alanı vardır. Bunlardan biri yoğun sarı tonlar içeren pembe-kırmızı renkte, diğeri mor-mavi renktedir. Titreşim alanları her bir yarısının, 48 farklı titreşim modunda ve toplam 96 ayrı enerjiden oluşmaktadır.

  blue-yoga-throat-chakra1.jpg


  Bu güç harekete geçirildiğinde, geçmişteki mevcut seçimlerin ve gelecektek, potansiyellerin hayatımızı nasıl etkilediğini görebilme olanağına sahip olursunuz. Akıl yürütme, zekâ, kendiliğindenlik ve zihinsel esneklik, bu gerçeküstü görünen şeylerle gerçekte ne olduklarını ayırt edebilme bu aşırı duygusal seviyede oldukça gelişmiştir. Üçüncü göz çakrası ile normal yeteneklerin ötesine geçersiniz.

  Üst düzey bir Ajna Çakra farkındalığı, yaşayan kişinin ruhunu yönlendirir. Bu yoldan yürüdüklerinde, daha yüksek gerçeklerin evrensel mesajlarına ulaştırır. Bu ajna çakra farkındalığını yapıcı bir şekilde kullanmak, çoğu kez manevi geleneklerin ana unsuru olmuştur.

  Üçüncü göz çakrası, durugörü, astral seyahat, ruhlarla iletişim gibi yeteneklerle ilgilidir. Açık bir ajna çakra iç sesler ve rüyalarlara sebep olur. Ayrıca üçüncü göz çakrasına meditasyonun odak noktası denir. Sıradan insanların ulaşamadığı yerlere uçarak gerçeği ve gerçek dışı olanı ayırt edebildiği söylenen saygıdeğer kuş "kuğu" ile sembolize edilir. Dolayısıyla mantrası Sanskritçe “Kuğu için” anlamına gelen mantra hamsa'dır. Bu mantra'nın ince iç sesş, çoğunlukla alt çakralarında yaşayan birçok kişi tarafından duyulmaz. Ancak doğru kullanıldığında bu ajna çakra merkezinin ustası mantıksal düşünce sınırlarının ötesine geçebilir. Altıncı çakra üzerinde meditasyon yapnak ve üçüncü gözü açmak kişiyi üstün bilince götürür.

  Ajna çakranın açılması çoğu insanda bir süreç dahilinde gerçekleşir. Dünyanın her yerindeki manevi disiplinlerde pek çok farklı ya da benzer yöntem uygulanır. Birkaç kişide doğal olarak üçüncü göz çakrası gelişmiştr ancak çoğu insanın Ajna Çakrayı aktive etmek için meditative teknikler uygulaması gerekir.