1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
    Duyuruyu Kapat

6. His

'Altıncı His' forumunda PescoVegan tarafından 8 Ocak 2017 tarihinde açılan konu

1. Herkese merhabalar. 6. his ile ilgili bilgi paylaşımı yapabilir misiniz lütfen? Kafamda bazı soru işaretleri var. Örneğin 6. his öteki boyuttaki varlıklarla bağlantı kurabilmek mi demek? Yani bi çeşit medyumluk...

2. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

6.his benim üzerine eğilmek istediğim bir konu aslında. Vaktim olunca bu bölüme ekleme yapıcam. Şöyle bir tanım yapıyım. 6.his görünmeyen dünyayı algılama yateneğidir. Bu yeteneğe sahip kişiler hayaletleri, melekleri vs. hissedebilir, aklın sınırlarının ötesindeki gerçekleri kavrayabilirler. Parapsikolojide ESP, durugörü, sezgi adı verilen yeteneklerinde altıncı his ile bağlantılı olduğu düşünülür.

3. Peki eğer X kişi bu yeteneğe sahipse, belli bi dönem hissedemediği oluyor mu? Kişinin ruh haline mi bağlı?

4. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Şimdi kibir, öfke gibi negatif duygular psişik yetenekleri olumsuz etkileyebilir.Bunun dışında ayın evrelerin, astrolojik gelişmeler de sezgisel yetenekleri etkiler. Ama yinede bir insanın herhangi bir yeteneğini birden bire kaybetmesi bana mantıklı gelmiyor. Belki bir süreç dahilinde olabilir.

Anafiel ve PescoVegan bunu beğendi.