1. Paranormal kaynaklar forum sitemize üye alımlarımız açılmıştır.
  Duyuruyu Kapat

1979 Tahran Ufo Vakası

'Ufoloji' forumunda Rune Mistress tarafından 29 Mart 2017 tarihinde açılan konu

 1. Rune Mistress

  Rune Mistress Administratör

  İran'ın başkenti Tahran'da 19 Eylül 1979 tarihinde tanımlanamayan bir uçan obje (UFO) tespit edildi. Bu olay askeri pilotların ve diğer tanıkların ifadeleriyle en iyi belgelenen ufo karşılaşmalarından biridir.

  İlk olarak gece yarısı dört görgü tanığı yerel Mehrabad havalimanına telefon ederek, gökyüzünde parlak bir ışık göründüğünü bildirdi.Mehrabad havalimanının radar sistemleri tamirattaydı ve kulanılamıyordu.General Yousefi, Tahran'ın 275 kilometre batısında Hamadan'da Shahrokhi Hava Üssü'nü aradı .Hava üssü radarlara bakıp bir şey göremediler. General Yousefi, bunun üzerine dışarı çıktı ve mavi ışığı kendisi gördü. Ardından F-4 Phantom savaş uçağına kalkış emri verdi. Teğmen Yaddi Nazeri'nin pilotu olduğu uçak bir saat sonra saat 1: 30'da Shahrokhi'den havalandı. Ancak savaş uçağıyla kalkışından kısa bir süre sonra iletişim kaybedildi. Nazeri, Tahran'a geri döndüğünde tüm iletişim aygıtlarının devre dışı kaldığını söyledi.

  Slide1527.jpg


  İkinci F-4'üTeğmen Parviz Jafari kullanıyordu ve jet uçağı 1:40'da havalanmıştı. Parlak nesne Jafari'nin jetinin radarına yakalandı.Radara yakalan nesne bir uçağa benziyordu ama etrafı mavi, yeşil, kırmızı ve turuncu renkli flaşlarlarla kaplıydı.

  Safari tanımlanamayan nesneyi Tahran'ın güneyine kadar takip etti. Bir başka ışıklı nesne de ortaya çıkınca Safari çatışmaya gireceğini düşündü. Hava üssüyle iletişim kurmayı denedi ama sistemin çalışmadığını fark etti. Manevra yapmaya çalışırken ikinci nesnenin ilk nesneyle kaynaşarak birleştiğini gördü. Kısa bir süre sonra başka bir parlak nesne çıktı. Düz bir şekilde yere inip parlak bir iz bırakarak geniş 2-3 kilometrelik bir alanı aydınlattı.

  Jafari, Shahrokhi'ye dönmek yerine Mehrabad'a inmeye hazırlandı. Ancak nagivasyon ve iletişim sistemlerinde aralıklı arazılar yaşadı. Geri dönen Jafari olayı üslerine bildirdi. Ertesi gün helikopterle ışıkların görüldüğü yeri incelemeye götürüldü. Radyo vericisindeki gariplik haricinde bir bulguya rastlanmadı.

  Bu vakada açıklanamayan pek çok nokta vardır. Birincisi bölgede planlanan bir hava hareketi yoktu. İkincisi ışıklarla kaplı gemi bölge sakinleri ve F-4 pilotu tarafından görülmüştü. Üçüncüsü askeri iletişim ve nagivasyon sistemlerinin gün boyu aralıklarla arızalanmasının sebebi çözülememişti. Belki de en önemlisi uçan obje F-4'ün radarına yakalanmıştı.

   
  Slipknot bunu beğendi.
Etiketler: