1. Bu site çerezler kullanır. Bu siteyi kullanmaya devam ederek çerez kullanımımızı kabul etmiş olursunuz. Daha Fazla Bilgi.

1973 Mississippi Kaçırılma Vakası

'Ufoloji' forumunda Rune Mistress tarafından 5 Mart 2017 tarihinde açılan konu

1. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

10 Ekim 1973'te, ikisi polis memuru olmak üzere on beş farklı kişi, St. Tammany Parish kentinde gümüş renkli uçan bir nesne gördüğünü bildirdi. Olayın ertesi günü on dokuz yaşındaki Calvin Parker'in ve kırık iki yaşındaki Charles Hickson hayatlarının en korku dolu deneyimini yaşayacaktı.

Parker ve Hickson, Gautier kasabası'nda yaşıyorlardı. Boş zamanlarında , Pascagoula Nehri'ne balık tutmaya gidiyorlardı.Yine balık tutmaya gittikleri 11 Ekim akşamı saat dokuz dolaylarında birden bire uğultulu bir ses duydular.İki adam sesin kaynağını görmek için döndüklerinde büyük oval şekilde parlak bir nesne gördüler. Garip nesne nehrin birkaç metre üstünde, havada asılı şekilde duruyordu. Kıyıdan yaklaşık 30 metre uzaktaydı. Ardından iki adam gözlerine inanamadı. Uçan nesnede bir kapı açıldı ve üç garip varlık suyun üstünden yüzeye çıktı. Suyun üstünde süzülerek kıyıya çıktılar.

alien-abduction.jpg

Parker ve Hickson daha sonra gördükleri bu varlıkları; yaklaşık beş metre boyunda, mermi biçiminde kafaları olan, ağız, burun ve kulakları kesik şeklinde, ince, uzun buruşuk derili olarak tarif edecekti.Yaratıkların ikisi korkudan donup kalan Hickson'u yakaladı. Üçüncü yaratık da bayılan Parker'ı aldı. Dehşete düşen Hickson'da bayıldı.
    Hickson kendine gelmeye başladığında yaratıklarının kollarını kendisini tutarken hissetti. Ufo'nun içinde iyi aydınlatılmış bir odadaydı. Bu odada, her tarafı inceleyen bir cihazla birlikte boşlukta yüzüyordu. Yaratıkların onu incelemesinde sonra Hickson boşlukta kaydırıldı. Yaratıklar muhtemelen Parker'i incelemek için odayı terk ettiler. Yaklaşık yirmi dakika sonra Hickson gemiden dışarı uçtu. Parker yerde ağlıyor ve dua ediyordu. Birkaç saniye sonra UFO havaya yükseldi ve gözden kayboldu.

İki adam yaşadıkları şoku atlattıktan sonra ne yapacaklarını bilemediler. Korkunç ama bir o kadar da inanılmaz bir tecrübe yaşamışlardı. Alay konusu olmaktan korkmalarına rağmen Kessler Hava Üssü'nü aradılar.Kessler, olayı yerel şerifin ofisine bildirdi. Polisin vereceği tepkiden korktukları için yerel gazetenin ofisine gittiler. Ama ofis kapalıydı. Olanları şerife anlatmaktan başka çareleri kalmamıştı. Şerifin tepkisi tam düşündükleri gibiydi. İki adamın yalan söylediği sanmıştı. Hickson ve Parker'ı sorguya çekip neden böyle garip bir hikaye uydurduklarını sordu.

Hickson ve Parker'ın hikayesi önce yerel basında yer buldu. Ardından haber tüm ülkeye yayıldı. Hava Olayları Araştırma Organizasyonu (APRO) olayı araştırması için Profesör James Harder'ı gönderdi. ABD Hava Kuvvetleri'ni temsilen de Dr.J. Allen Hynek geldi. Hickson ve Parker yalan dedektörü testine sokuldu. İki adam da testen geçti. Profesör Harder ve Dr. Hayek hikayenin doğruluğuna inanmaya başlamışlardı.

Bu olaydan iki hafta sonra Sahil Güvenlik Görevlileri ve balıkçılar sualtında garip metalik bir nesne ile karşılaştı.bu tuhaf nesnenin üzerinde sarı bir ışık vardı. Güvenlik görevlileri nesneyi , Pascagoula Nehri'ne kadar takip etti.

Pascagoula Vakası, garip bir ışık gören 15 görgü tanığı, iki kaçırılan kurban, yaklaşık 40 dakika garip metalik nesneyi kocalayan sahil güvenlik görevlileri ve görgü tanığı balıkçılarla göz ardı edilemeyek kadar büyük bir olaydı. Hiçkimse olaya mantıklı bir açıklama getiremedi.

Slipknot bunu beğendi.
  2. Slipknot

Slipknot Administratör

Her zamanki gibi mantıklı bir açıklama yok..

3. gözlerimiz 2 boyutlu görür ama beyin devreye girer ve görüntüyü 3 boyutlu olarak algılamamızı sağlar
    örneğin bir deney tek gözünüzü kapatın bir kalemin kapağını çıkarın tekrar takın bakalım nasıl olacak yorumlarınız
    biz hala ısrarla kendi boyutumuzda olan şeyleri doğru biliyoruz inanıyoruz ve her şeyide ona göre tasarlıyoruz
    ''Hiçkimse olaya mantıklı bir açıklama getiremedi.''biz hala bu inancı aşamadıkca mantıklı bir açıklama aşamasına geçemeyiz
    bu arada aklıma geldi şöyle bir söylenti var 18 mart dünyanın gama frekansına geçit yaptığını
    gama frekansında boyut değişimi olacağını tekrar dünyayı altıncağa taşıyacağını bu geçit aşamasında baya kırıntılar olacağını
    negatiflerin yok pozitiflerin kalacaklarını söyleyen iddia edenlerin makalelriri okudum
    merak ettim acaba sizlerde rastladınızmı veya bilginiz varmı diye?

4. Anafiel

Anafiel Süper Moderatör

Açıkçası uzaylıları veya reptilian gibi diğer uzay canlılarını hiç inkar etmedim. Bana hep gerçek geldiler.

5. Rune Mistress

Rune Mistress Administratör

Bir süpernova patlamasının yeni bir frenkasa geçilmesini sağladığı ve bunu bilen gizli cemiyetlerin rönesansı başlattığıyla ilgili bir yazı okumuştum. Ama 18 mart olayını bilmiyorum. Antik Mısır Sırları Kİtabında da yükseliş evreleri ile ilgili bir grafik görmüştüm sanırım.

6. Bu frekanslara meraklı aletleri ile ölçümler falan yapan
    Mistisizmlere fazla inanmayan Rasyonel Kartezyen görüşlü bir meslektaşım da mart ortalarından sonra tuhaf değişimler olduğundan bahsetti bakacağız görecegiz...
    bana sanki dünyada son kozlar oynanıyor geliyor, yine bir arınma olacak ve sadece iyilik iyiler kazanacak ...

Son düzenleme: 31 Mart 2017